سه شنبه 6 اسفند 1398  
 
Tuesday, February 25, 2020  
 
الثلاثاء, رجب 01, 1441  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
دیدگاه
1396/11/14 شنبهگزارش : وجیهه مهری پرگو کارشناس ارشد روابط عمومی استانداری البرز
البرز شتابان در مسیر فتح اهداف دولت دوازدهم/ البرز به فصل جوانه های امید رسید
استان البرز در سه ماهه اخیر با سر لوحه قرار دادن شعار دولت در امور اجرایی، حرکت شتابان خود را در بخش های مختلف  آغاز کرده است.
استان البرز با قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی 14 استان کشور و استقرار صنایع و مراکز تولیدی همچنین جای دادن بزرگترین دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی در کشور یکی از استان های صاحب نام بشمار می رود که کارگاه های سازندگی در جای جای این نقطه از استان کشور همچنان فعال است.
سومین تیم دولت تدبیر و امید در این استان با شناخت این ظرفیت ها و برنامه ریزی جهت بهره برداری بهینه از پتانسیل ها، گام های خود را در این مدت برداشته است و با اولویت تکمیل طرح های ملی نیمه تمام در البرز، طی یک فصل کاری به پیشرفت های خوبی نیز دست یافته است.
پیگیری روی ریل رفتن قطارشهری کرج،تکمیل ادامه بزرگراه همت، مترو گلشهر _ هشتگرد از جمله برنامه های اصلی در این زمینه بشمار می رود.
در این زاستا پیگیری تحقق مطالبات مردمی مهمترین اصل در مشی مدیریت عالی البرز بوده است که مهم ترین آن دغدغه مردم برای داشتن قطار شهری بشمار می رود.
قرار گرفتن قطار شهری کرج روی ریل افتتاح به عنوان یکی از پروژه های ملی، در دستور کار پیگیری دکتر نجفی استاندار البرز قرار گرفته است و  رایزنی هایی نیز جهت اختصاص اعتبارات دولتی و جذب فایناس برای به سرانجام رسیدن این پروژه صورت داده است.در کنار آن بازدیدهایی مستمر و جلسات دوره ای از روند اجرای این طرح در دولت دوازدهم به جد در دستور کار قرار دارد.
تحقق بسته خروج البرز از آلودگی هوا با تکمیل راه ها در ادامه برنامه های دکتر نجفی پیگیری می شود. تکمیل ادامه پروژه همت به عنوان طرحی ملی دولت در دولت دوازدهمم با نگاه ویژه ای مورد پیگیری قرار گرفته است، طبق روز شمار و قول مساعد پیمانکار بخش اول این پروژه به طول ۱۴.۵ کیلومتر با احداث تونل که تا شهرستانک امتداد دارد  تا اسفند ماه زیر بار تر افیک خواهد رفت.
بدنبال آن بزرگراه تهران-  شمال نیز به همت کارگران شبانه روز در حال تکمیل است تا بخش عمده بار ترافیکی استان به مقصد استانهای شمالی کشور از این مسیر هدایت و بارگیری شود.
البرز نه تنها در حوزه های امنیتی ، که در بخش هوایی نیز با برخورداری از فرودگاه بین المللی پیام از استعداد ویژه ای برای توسعه فعالیت های اقتصادی و گمرگی برخوردار است ؛ استعدادی ویژه که وزاری دولت نیز بر آن اذعان داشته و طی سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به البرز و بازدید از این فرودگاه ، فعال شدن بخش ترخیص کالا به عنوان رویکردی ویژه در توسعه کارکرد امور اقتصادی و زیر بنایی دولت در دستور کار قرار گرفت.
از سوی دیگر استان البرز با برخورداری از صنایع متعدد، نقش ویژه ای در تولید داخلی کشور دارد، پیگیری رفع مشکلات صنایع در مسیر رونق تولید و اقتصاد و کسب رتبه نخست البرز در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز توانسته جایگاه این استان را در کشور ممتاز تر از قبل سازد. 
در ادامه با مروری کلی بر روند اجرای برنامه های دولت در استان البرز می توان به بررسی عملکرد مدیران، برقراری نظام شایسته سالاری در دستگاه های اداری 
پیگیری مستمر و بازدید های مختلف جهت حل مسائل و مشکلات سدهای موجود استان جهت بهر برداری و حل معضلات آب و برگزاری جلسات شورای آب اشاره کرد.
در این مدت مولفه توسعه اقتصادی به عنوان یک محور مهم برای رشد و توسعه استان در کانون توجه مسئولان قرار داشته است.
توجه جدی به مقوله سرمایه گذاری و جلب و جذب سرمایه گذاری برای رونق اقتصادی، فعال شدن بخش کارگو فرودگاه پیام و
رایزنی و برگزاری جلسات مختلف با مقامات و مسئولین کشوری در پایتخت، جهت حل مسائل و مشکلات استان جلسات مستمر با وزرا و معاونین رئیس جمهور،
توجه به محور رشد و توسعه صنعت و معدن، برگزاری نشست های مختلف با بخش خصوصی برای بهبود فضای کسب و کار مناسب و جلب سرمایه های بخش خصوصی، تلاش برای حل مسائل و مشکلات اشتغالزایی و بیکاری، ارتقا سهم اشتغال استان فراتر از تعهد ۴۵ هزار فرصت شغلی،نگاه ویژه به صنعت توریسم و گردشگری با توجه به بسترهای موجود در البرز از جمله برنامه های دولت دوازدهم در البرز است.
از سوی دیگر توجه به مقوله امنیت، وحدت و آرامش و و وفاق اجتماعی و تعامل سازنده با ائمه جمعه ، علما و روحانیت نمایندگان و گروه های تاثیرگذار و ایجاد فضای اعتدالی در استان نگاه جدیدی بوده است که در این دوره مدیریتی شاهد آن هستیم.
تداوم در سفرها، بازدید ها ، سرکشی ها از روستا و بخش ها ، شهرها و شهرستان ها و مناطق دور افتاده و بازدید از  واحدهای تولیدی ، مراکز صنعتی در کنار دیدارها و ملاقات های عمومی با مردم و ارتباط مستمر با اقشار مختلف مردم،نگاه ویژه به خانواده شهدا جهت حل مسائل و مشکلات در این دوره مورد توجه قرار دارد.
فعال شدن سامانه پاسخگویی و  ارائه گزارش و گفتگو با مردم از طریق 111 بستر سازی و زمینه سازی برای سفرها و بازدیدهای وزراء ، معاونین وازرتخانه ها و مقامات کشوری در خصوص حل مسائل و مشکلات مختلف استان حضور دو بار رئیس سازمان برنامه و بودجه، سفرمعاون اول رئیس جمهور و ۶ تن از وزرای صنعت و معدن ، ارتباطات، بهداشت و درمان و..خود حمایت از توجه دولت به این استان جوان دارد.
همچنین استفاده از ظرفیت بخش خصوصی،شناسایی مشکلات تولید و سرمایه گذاری بواسطه تشکیل جلسات شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی ، تعامل با رسانه ها و نشریات استان و پرهیز از برخورد تبعیض آمیز و جناحی با روزنامه نگاران و خبرنگاران به عنوان نمایندگان افکار عمومی استان دیگر نگاهی است که شاهد آن هستیم.
علاوه بر این ، نشست با نخبگان و اساتید دانشگاه به دلیل مرکزیت علمی البرز و به منظور استفاده از ظرفیت نخبگان و شرکت های دانش بنیان در جهت توسعه و تعالی استان، همچنین برقراری پیوند بین بخش صنعت و کشاورزی با دانشگاه از دیگر رویکرد های حاکم در البرز محسوب می شود.
کارنامه یک فصل خدمت در دولت دوازدهم حاکی از موفقیت های البرز برای تحقق اهداف و برنامه های دولت است.
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir