اداره کل امور زنان و خانواده وزارت کشور

مشاور زنان و خانواده وزير كشور خواستار شد: حمايت از زنان توليد كننده با شناسايي واحدهاي توليدي و بنگاه هاي اقتصادي مشكل دار سطح کشور و اقدام لازم برای احصا و رفع مشکلات آن ها پيرو دستور ويژه وزير كشور


نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده، حمايت از زنان توليد كننده با شناسايي واحدهاي توليدي و بنگاه هاي اقتصادي مشكل دار سطح کشور و اقدام لازم برای احصا و رفع مشکلات آن ها پيرو دستور ويژه وزير محترم كشور را خواستار شد.

به بهانه نخستين كنفرانس ملي شهر دوستدار كودك، اصفهان، ٢٦و ٢٧ دي ماه


* کودکان را ببینیم و بشنویم* پس از تصویب پیمان نامه ي حقوق کودک در سال 1989 میلادی، برای نخستین بار در سال 2007 میلادی، شهر «بندیگو» استرالیا از طرف صندوق کودکان ملل متحد (unicef) به عنوان «شهر دوستدار کودک» (CFC) انتخاب و معرفی شد. در ایران نیز برای نخستین بار شهر «اوز» در سال 1389 شمسی (2010 میلادی) به شبکه ي شهرهای دوستدار کودک، پیوست.

امیدآفرینی، انسجام اجتماعی و حفظ کیان خانواده - ز نان و نقش‌آفرینی در مدیریت بحران‌های طبیعی


فریبا نظری- مشاور امور زنان و خانواده وزیر کشور و دانشجوی دکترای جامعه شناسی گروه‌های اجتماعی  : پژوهش‌های میدانی و اسنادی نشان می‌دهند که در حوادث و بحران‌های طبیعی، زنان، کودکان و سالمندان؛ در معرض خطر بیشتری از آسیب‌های حین و پس از بحران هستند.

استقبال مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده از راه اندازی کلینیک حقوق کودک


فريبا نظري، مشاور زنان و خانواده وزارت كشور ضمن استقبال از راه اندازی کلینیک حقوق کودک گفت: این کار در اولویت کارگروه های زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور قرار می گیرد.

فريبا نظري در افتتاحيه نخستين كنفرانس منطقه اي حقوق كودك اظهار داشت: در مسير تأمين حقوق كودكان گام هاي مثبتي برداشته شده است، اما بايد توجه داشت كه تا رسيدن به وضعيت مطلوب و ايده آل، فاصله ي زيادي پيش رويمان؛ نمايان است.


نخستین کنفرانس منطقه ای حقوق کودک توسط دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری با مشارکت دستگاه های عضو از جمله دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور و حضور مدیران كل امور بانوان و خانواده استانداری های سراسر کشور و تعدادی از قضات و نمایندگان کشورهای عراق، پاکستان، افغانستان، لبنان، اردن، فلسطین، و موسسه ابنای بشر سوئیس آغاز بکار کرد. 

با مشارکت وزارت کشور برگزار می شود: نخستین کنفرانس منطقه‌ای «حقوق کودک»


نخستین کنفرانس منطقه‌ای حقوق کودک فردا 7 آذرماه از سوی  دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری و با مشارکت وزارت کشور برگزار می شود.
بيشتر
انتصاب جدید مدیران زن
7343
فرحناز قائد اميني به مديريت آموزش وپرورش ناحيه يك اصفهان منصوب شد
طي حكمي از سوي مديركل آموزش وپرورش اصفهان، فرحناز قائد اميني به مديريت آموزش وپرورش ناحيه يك اصفهان منصوب شد.
5564
مدیر کل بهزیستی استان البرز در حکمی بهجت بهروزی را به عنوان رئیس اداره بهزیستی شهرستان اشتهارد منصوب کرد.
بهروزی پيش از اين معاون پشتیبانی بهزیستی شهرستان هشترود آذربایجان شرقی، رياست بهزیستی شهرستان چاراویماق و هشترود اين استان، و دو سال نيز ریاست بهزیستی شهرستان نظرآباد استان البرز را در کارنامه خود دارد.
افتخار آفرینان
56436
سارا سادات خادم الشریعه به عنوان قهرمان مجموع مسابقات سریع و برق آسای زنان جهان معرفی شد.
بار دیگر یکی دیگر از زنان افتخارآفرین کشورمان  در سن پترزبورگ محل برگزاری مسابقات شطرنج سریع و برق آسای جهان، افتخارآفرینی کرد . سارا سادات خادم الشریعه به عنوان قهرمان مجموع مسابقات سریع و برق آسای زنان جهان معرفی شد.
بيشتر
معرفی زنان موفق ایران زمین
646456
شرکت تعاونی روستایی زنان خراشاد که با مدیریت خانم فاطمه ذاکریان اداره می شد به دلیل بیشترین اشتغال روستایی، بعنوان شرکت تعاونی نمونه انتخاب شد
فاطمه ذاكريان، متولد ١٣٤١، متأهل و داراي سه فرزند است. وي ساكن شهر بيرجند در استان خراسان جنوبي بوده و مدير عامل شركت تعاوني روستايي زنان خراشاد اين شهر مي باشد. زمینه فعالیت او، احيا و ترويج هنر پارچه بافي سنتي (توبافي)است.

او برای بیش از ٣٠٠ نفر به صورت مستقیم و غير مستقیم در امر پارچه بافي سنتي(توبافي) اشتغال ايجاد نموده است. ذاكريان در سال١٣٩٠ به عنوان بانوي بصير ايران، در سال ١٣٩١ به عنوان بانوي فرهيخته ايران و در سال ١٣٩٤ به عنوان کارآفرین برتر در كشور انتخاب شد. 

باتوجه به فعاليتهايي كه وي به دليل احياي هنر منسوخ شده پارچه بافي سنتي، توليد انبوه حوله هاي دست بافت، ايجاد اشتغال براي زنان منطقه و معكوس نمودن روند مهاجرت در روستاي خراشاد انجام داد؛ اين روستا در سال ١٣٨٦ به عنوان نخستين روستاي هدف صنايع دستي كشور از سوي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري كشور معرفي شد و در سال ١٣٩٦ حوله بافي خراشاد ثبت ملي گرديد. پس از ثبت ملي و جدي شدن مساله جهاني شدن اين روستا، همدلي بين مردم روستا بيشتر شد و هركس به اندازه توان خود پاي كار آمد و در اوايل آذرماه ١٣٩٧ با همكاري مردم و مسئولين اين روستا ثبت جهاني شد.


شركت تعاوني كه فاطمه ذاكريان مديرعاملي آن را برعهده دارد در سال هاي ١٣٩٦ و١٣٩٧ به عنوان شركت نمونه تعاوني روستايي زنان به دليل ايجاد بيشترين اشتغال روستايي، انتخاب شد.

اين بانوي كارآفرين بيرجندي، به منظور ترويج اين هنر و ايجاد اشتغال براي زنان، نسبت به برگزاري دوره هاي آموزشي براي هم استاني هاي خود و نيز زنان استان هاي مختلفي نظیر هرمزگان، خراسان شمالي، خراسان رضوي، سيستان و بلوچستان، قم و فارس اقدام نموده است
بيشتر
اخبار
مشاور زنان و خانواده وزير كشور خواستار شد: حمايت از زنان توليد كننده با شناسايي واحدهاي توليدي و بنگاه هاي اقتصادي مشكل دار سطح کشور و اقدام لازم برای احصا و رفع مشکلات آن ها پيرو دستور ويژه وزير كشور
به بهانه نخستين كنفرانس ملي شهر دوستدار كودك، اصفهان، ٢٦و ٢٧ دي ماه
  • 1397/10/25 سه شنبه به بهانه نخستين كنفرانس ملي شهر دوستدار كودك، اصفهان، ٢٦و ٢٧ دي ماه
    * کودکان را ببینیم و بشنویم* پس از تصویب پیمان نامه ي حقوق کودک در سال 1989 میلادی، برای نخستین بار در سال 2007 میلادی، شهر «بندیگو» استرالیا از طرف صندوق کودکان ملل متحد (unicef) به عنوان «شهر دوستدار کودک» (CFC) انتخاب و معرفی شد. در ایران نیز برای نخستین بار شهر «اوز» در سال 1389 شمسی (2010 میلادی) به شبکه ي شهرهای دوستدار کودک، پیوست.
امیدآفرینی، انسجام اجتماعی و حفظ کیان خانواده  -  ز نان و نقش‌آفرینی در مدیریت بحران‌های طبیعی
استقبال مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده از راه اندازی کلینیک حقوق کودک
فريبا نظري در افتتاحيه نخستين كنفرانس منطقه اي حقوق كودك اظهار داشت: در مسير تأمين حقوق كودكان گام هاي مثبتي برداشته شده است، اما بايد توجه داشت كه تا رسيدن به وضعيت مطلوب و ايده آل، فاصله ي زيادي پيش رويمان؛ نمايان است.
1
باید تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود را به ‌کار بگیریم تا به بهترین شکل ممکن به مددجویان عزیز بهزیستی خدمت کرده باشیم

بلوری مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان در این دیدار با تبریک ماه مبارک رمضان با بیان اینکه مسئولین مربوطه باید با جدیت و تلاش مضاعف و با پیروی  از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری در جهت رسیدگی به امور افراد تحت پوشش کوشا باشند افزود: باید تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود را به ‌کار بگیریم تا به بهترین شکل ممکن به مددجویان عزیز بهزیستی خدمت کرده باشیم و سعی و تلاش بیشتری در حل مشکلات این خانواده ها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای با هدف کاهش آسیب‌ها، فعالیت‌های پیشگیرانه و توانمندسازی مددجویان در دستور کارها باشد افزود:  امیدواریم مسئولین مربوطه به همت مردم و خیرین  به بهترین شکل به وظیفه خود عمل کنیم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری  همچنین نظارت و شناسایی خانواده های نیازمند و معلول، آگاه سازی و مساعدت به خانواده های نیازمند، توزیع سبدکالا، کمک های موردی و اشتغال مددجویان اشاره نمود گفت: انشاءا... در سال جاری اهداف از پیش تعیین شده را بتوانیم با لطف خداوند و همکاری و مساعدت تمام دستگاه های اجرایی با گام های بلندی به مرحله ی اجرا در آوریم.

بلوری با بیان اینکه هرآنچه از امنیت، آسایش، رفاه اجتماعی و آسودگی در جامعه داریم به برکت خون شهدا و رهنمودهای امام امت است اذعان داشت: وظیفه ما است که از خانواده های تحت پوشش سرکشی و مشکلات آن ها را در حد توان برطرف کنیم.

شرح وظايف دفتر امور بانوان وزارت كشور
درحال تکمیل بوده و بزودی کامل می شود.
565

دکتر فریبا نظری پورکیایی، طی حکمی به سمت مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده منصوب شد.

 دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در حکم انتصاب ایشان، فراهم آوردن تمهیدات لازم جهت مشارکت فعال و اثربخش زنان در عرصه فعالیتهای مختلف، تلاش در جهت تحکیم و تعالی بنیان خانواده، شناسایی وضعیت زنان و خانواده و تجزیه و تحلیل مسائل و معضلات مبتلابه آن، بررسی و انجام پژوهشهای لازم در حوزه زنان، پیگیری، رسیدگی و تسهیل در امور زنان و هدایت، راهبری و حمایت از دفاتر امور زنان و خانواده استانداریها در راستای برنامه ها و سیاستهای دولت تدبیر و امید را از جمله برنامه های ایشان در این سمت برشمرده است.
نظری پیش از این، مديركل دفتر پژوهشهای بنياد شهيد و امور ايثارگران و مديركل دفتر مشاوره و ارتباط با اجتماعات بنیادملی نخبگان بوده است. او دانش آموخته دکترای جامعه شناسی با گرایش گروههای اجتماعی است و علاوه بر نویسندگی و فعالیتهای هنری، در حوزه زنان و خانواده، نخبگان و ایثارگران سابقه فعالیت دارد. او با تدریس در حوزه جامعه شناسی و مددکاری خانواده،  دانشجويان بسیاری را پرورش داده است و همسر یکی از جانبازان دوران دفاع مقدس نیز هست.
گزارش تفصيلي نشستهاي منطقه اي مديران عامل كانونهاي سراسر كشور
تعدادكل كانونهاي سراسر كشور
آمار سازمان هاي مردم نهاد سراسر كشور
بيشتر
دیدارمشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده و مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها با فراکسیون زنان مجلس
دیدار مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده و مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی
گزارش تصویری اجلاس سراسری مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استانها - 17 و 18 اسفند 1394
گزارش تصویری سفر خانم دکتر فرهمندپور به استان کهگیلویه و بویراحمد- 31شهریور و اول مهر
گزارش تصویری بازدید دکتر فرهمندپور از کارخانه صنایع تبدیلی- 24 خرداد 94
گزارش تصویری دیدار دکتر فرهمندپور با خانواده شهیدان شیخی- 23 خرداد 94 - بندرعباس
نشست سراسری مدیران امور بانوان و خانواده استانداری ها با حضور وزیر محترم کشور- دوشنبه 22دی
دوره‌ی آموزشی توسعه مدل توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، ویژه مدیران کل دفاتر امور بانوان سراسر کشور- بیستم و بیست و یکم دی ماه 93
نشست خبری دکتر فرهمندپور با اصحاب رسانه استان مرکزی- چهارشنبه 29 مرداد 93
نشست دکتر فرهمندپور با بانوان دهیار و عضو شورای شهر استان مرکزی  30 مرداد
بيشتر

سایتهای مرتبط


 
امور بانوان نهای ریاست جمهوری
شورای فرهنگی اجتماعی زنان
مرکز تحقیقات زن و خانواده
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 638957
تعداد بازديد کنندگان سايت: 125201450 تعداد بازديد زيرپورتال: 33294391 اين زيرپورتال امروز: 1580 سایت در امروز: 1309 اين صفحه امروز: 11
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره کل امور زنان و خانواده وزارت کشور می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.