منو

تازه ها

چهارشنبه 2 بهمن 1392 استاندار همدان در دیدار با دبیران تشکل‌های مردم‌نهاد جوانان:به دنبال رفع معضلات و موانع ازدواج جوانان در استان هستیم
استاندار همدان در دیدار با دبیران تشکل‌های مردم‌نهاد جوانان:به دنبال رفع معضلات و موانع ازدواج جوانان در استان هستیم

استاندار همدان گفت: معضلات و موانع ازدواج در استان را بررسی خواهیم کرد و با جلسات صورت گرفته با مدیران بانک‌ها تسهیلات ازدواج پایدار خواهد شد.
محمدناصر نیکبخت در دیدار با دبیران تشکل‌های مردم‌نهاد جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان گفت: جوانان به عنوان سرمایه‌های گرانبهای نظام اسلامی دارای ارزش فراوانی هستند که باید توجه شایانی به آن‌ها و انتظاراتشان صورت گیرد.
نیکبخت با بیان اینکه نباید به حوزه جوان تنها به عنوان فرصت و یا ابزار نگریست، گفت: باید در راستای حفظ و صیانت از این سرمایه عظیم برنامه‌ریزی هدفمندی صورت گیرد.
وی افزود:البته صرف صیانت از این سرمایه گرانبها کفایت نمی‌کند بلکه لازم است با برنامه‌ریزی درست بستر لازم برای تولید سرمایه، قدرت و ثروت از جانب این سرمایه‌های گرانبها در جامعه صورت گیرد.
وی تصریح کرد:یکی از معضلات بزرگ استان بحث بیکاری جوانان است که با توجه به پیشینه طولانی استان همدان که در بحث کشاورزی، صنایع تبدیلی کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری وجود دارد باید به این صنایع توجه ویژه داشت و از ظرفیت‌های جوانان استان در این زمینه و ایجاد اشتغال استفاده کرد.
استاندار همدان گفت:با همدلی و همفکری مشکلات تولید استان برطرف می‌شود و این مهم از هر کار و برنامه شخصی خودم مهمتر است و هر گامی که در راستای رفع مشکل بیکاری و معیشتی مردم برداشته شود مرا خوشحال می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: از یک هزار و 500 پروانه بهره وری که در حوزه صنعت در استان همدان صادر شده است 500 واحد به دلیل نبود نقدینگی لازم و مواد اولیه تعطیل شده اند که باید به سمت احیای آن‌ها حرکت کنیم و کمک کنیم تا صنایع جدید ایجاد شود.
وی با اشاره به بحث فرهنگ در جامعه ادامه داد: البته نباید فراموش کرد که فرهنگ بن‌مایه استان همدان بوده و باید در صدر تمام اولویت‌های استان قرار گیرد و توجه به فرهنگ سازی در بین جوانان از اولویت‌های ما خواهد بود. مهندس نیکبخت گفت: باید از فرهنگ و دانش که در صدر مسائل استانی قرار دارند حمایت کرده و با بهره گیری از پتانسیل‌های جوانان کمک کرد تا قشر با ارزش به تعالی برسد.
وی ادامه داد: معضلات و موانع ازدواج در استان را بررسی خواهیم کرد و با جلسات صورت گرفته با مدیران بانک‌ها تسهیلات ازدواج پایدار خواهد شد.
استاندار همدان ادامه داد:تأمین مسکن مردم و به ویژه جوانان از وظایف حساس ما است، چرا که مسکن در سبد کالای مصرفی یکی از عمده‌ترین و با هزینه‌ترین کالاهاست.
استاندار همدان در پایان500 میلیون ریال را به سمن‌های اداره کل ورزش و جوانان استان اختصاص داد.